Sajnos a legtöbb páciens ezeket a tüneteket nem veszi eléggé komolyan. Leginkább azért, mert az a betegség FÁJDALOMMENTES, viszont apró kis figyelmeztetó jeleket ad, amelyeket legtöbbször a páciensek nem vesznek komolyan.
Bármilyen huzamosabb foginyvérzés háttér oka, ennek a betegségnek egy fázisa lehet. Bizonyitott tény azonban az, hogy a rendszeres kontroll vizsgálatok 6 havonta illetve évente, lényegesen csökkentheti eme betegség megjelenését.
Napjainkban ez a betegség már kezelhető, ugyanakkor a kezelési menetét a betegség fázisai diktálják, kezdve a páciens egyszerű felvilágositásával és tanitásával a helyes fogmosási és karbantartási tehnikákról, egészen a komplikált műtétekig, ahol megpróbáljuk a sorvadt csont és a körlüötte levő sejtek regenerálását. A leghosszabb és lefontosabb fázisa a kezelésnek azonban, abban rejlik, hogy a páciens otthon tökéletesen elvégzi a tisztitást azokkal a modszerekkel, ahogy az orvosa megtanitotta, különben a betegség kiújúlása elkerülhetetlen.
Amint megjelent, ez a betegség egy ördögi kört alkot: a fogkő (mikrobiális plakk) lerakódik a fogra a foginy mentén, a foginy begyullad, vérezni kezd, és diszkrét kis érzékenység jelenik meg, amitől még kevésbé mossuk az érzékeny területet. Természetesen, az első lerakodott réteg után, a következő sokkal könnyebben rakodik le.
Végérvényesen, a kezeletlen parodontitisznek egy kedvezőtlen hatása lesz az egészségre nézve általában és kifejezetten a dento-maxiláris zónára.
Ha időpontot vagy további információt szeretne kérni, ne habozzon hivni a rendelőnket.